O nas

Jesteśmy Finnevo. Od ponad 10 lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu najlepszych produktów dla firm. Przez ten czas poznaliśmy historie wielu przedsiębiorców i ich biznesów. Pozwoliło nam to uzyskać wgląd w wiele problemów natury finansowej, z którymi borykają się na co dzień polscy przedsiębiorcy.

Pomagamy właścicielom firm, ale też każdej osobie, w zrozumieniu jak działa rynek finansowy w Polsce – gdzie są pułapki, w które często wpadają osoby bez specjalistycznej wiedzy; na co zwracają uwagę instytucje finansowe, oceniając przedsiębiorcę; co zrobić, aby rynek pośrednictwa finansowego w Polsce był lepszy, zdrowszy i bardziej przejrzysty. Te idee przyświecają nam w codziennej pracy i dzięki nim czujemy i wiemy, że finanse mogą proste i przejrzyste.

Dzięki pracy w bankach poznaliśmy od środka kulisy pracy typowego doradcy. Były to ciągłe próby pogodzenia ofert reklamowych z realnymi ofertami, które otrzymywali do podpisu klienci. Przez te wszystkie lata zobaczyliśmy i nauczyliśmy się, jak w praktyce działa procesowanie wniosków kredytowych – jak dużo zależy od jakości pracy doradcy, który miał kontakt z analitykiem i tego jak mocno dzięki jego wiedzy oraz uporowi można było „nagiąć” dla klienta sztywne, bankowe procedury. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku.

W teorii wyglądało to tak.

Klient stara się o kredyt, przychodzi do pośrednika kredytowego i nie płaci nic za jego usługi, a ma w jednym miejscu możliwość porównania wielu ofert. Okazuje się jednak, że „diabeł tkwi w szczegółach”.

Dostrzegliśmy bardzo szybko jak banki komplikują oferty, tworzą mało przejrzyste systemy scoringowe, siatki opłat i marż, w których nawet specjalistom (pośrednikom) łatwo było się pogubić. A to wszystko przy zaledwie wycinku tego, co oferował cały rynek.

Tak, porównanie kilku ofert to dla klienta spore ułatwienie, jednak ciągle nie było fizycznej możliwości, aby możliwe było zweryfikowanie wszystkich na rynku dostępnych opcji.  Wrodzona ciekawość i chęć zdobywania wiedzy sprawiła, że bardzo szybko zorientowaliśmy się jak wiele możliwości dla klientów staje się przez to niedostępnych. Świadomość tych wszystkich ograniczeń powodowała stopniowo narastającą frustrację i chęć stworzenia czegoś własnego.

Wiedzieliśmy co klientom może dać duży, ogólnopolski pośrednik, ale też obserwowaliśmy jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

I zaczęliśmy to robić.

Na szczęście nikt nam nie powiedział jak karkołomny cel sobie postawiliśmy – z perspektywy czasu ta błoga nieświadomość była bezcenna, gdyż kalkulując to na chłodno prawdopodobnie nigdy byśmy się tego nie podjęli.

W 2012 uruchomiliśmy innowacyjny projekt, który miał za cel posiadanie w swojej ofercie wszystkich banków, które działają na rynku finansowym.

Patrząc wstecz pamiętamy jak trudno pracownikowi banku opanować do perfekcji ofertę jedynie swojej firmy. Następnie widzieliśmy jak ogólnopolskie korporacje (ze swoimi budżetami i zapleczem IT) nie potrafią zrobić realnie działającego systemu, który wybierałby właściwą opcję dla Klienta.

Porównanie ofert to jedno – to można zrobić przez dowolną internetową porównywarkę. Kluczem jest tutaj możliwość przedstawienia i niezależnego porównania ofert dostępnych dla konkretnego klienta. Ta idea służy nam do dziś. Najszersza i największa oferta rynkowa na jak najlepszych warunkach.